GUSTAVI MAJA
Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

INGA PÕLDMA lühikursus STRESSIGA TOIMETULEK JOOGA ABIL

KURSUS EDASI LÜKATUD 25-26.09.2021
Joogateemalise lühikursuse käigus vaatleme lähemalt, kuidas stress kehas toimetab ning mida me enda heaks teha saame, et stressi ilmnemist õigeaegselt märgata ning sobilikke joogaasendeid, lõdvestustehnikaid, hingamis- ja meditatsiooniharjutusi kasutades stressisümptomeid leevendada. Tänapäevased teadusuuringudki ju kinnitavad mediteerimise ja joogateraapia positiivset mõju stressiga toimetulekul.
Stress on elu loomulik ja isegi vajalik osa, hoiab ju positiivne stress meid keskendunult, aitab eesmärkideni jõuda ja kasvatab motivatsiooni ja inspiratsiooni.
Ent kui kiire elutempo ja stressiolukorrad muutuvad igapäevaseks ning me hakkame reageerima väiksematelegi ärritajatele, hakkame kogema lihaspingeid, väsimust, ärevust, negatiivseid emotsioone, võib-olla unehäireid, siis oleme lasknud juba liiga palju stressi oma ellu ning tasakaalu taastamiseks oleks midagi vaja ette võtta.

Joogajuhendaja ja joogaterapeut Inga Põldma: "Mina ise usun siiralt, et me võime küll aeg-ajalt kogeda stressi, aga mitte kannatada stressi all, sest me saame muuta enda suhtumist ja hoiakuid stressorite suhtes, me saame treenida oma närvisüsteemi tugevamaks, saame arendada teadlikkust, kui asjad hakkavad pingeliseks minema ja siis õigel hetkel kasutada enda tasakaalu toomiseks vastavaid praktikaid. Sellist iseenda juhtimise ja abistamise oskust annabki see kursus."
Kursus sobib kõigile huvilistele, ka neile, kel varasem joogakogemus puudub.
KAVA
Laupäeva (21.november) hommik: 10.00-13.15
Teooria: Mis on stress, selle mõju organismile. Pikaaegse stressi esimesed ohumärgid ja võimalikud tagajärjed. Joogafilosoofiline dualistlik lähenemine stressile.
Praktika: Hommikune praktika keha ja meele tugevdamiseks.
Laupäeva (21.november) pärastlõuna: 14.30-18.00
Teooria: Joogas kasutatavad vahendid stressiga toimetulekul.
Praktika: Õhtune praktika lõdvestuseks ja hea une saavutamiseks.
Pühapäeva (22.november) hommik: 10.00-13.15
Teooria: Kuidas joogafilosoofia selgitab meele tasakaalu ning ka seisundeid, kui meel on kõrvale kaldunud, kas siis sattunud stressi, depressiooni või ärevusse.
Praktika: Praktika tasakaalu ja harmoonia (sattva) kasvatamiseks.
Õpetaja Inga Põldma on pikaaegne joogapkraktik ja juhendaja. Idamaine mõtte- ja elustiil on talle lähedased olnud palju aastaid. Ta on lõpetanud Aasia kultuuriloo eriala Eesti Humanitaarinstituudis, hatha jooga praktikatega tegelenud pea 20 aastat, juhendajana tegev 13 aastat. Inga Põldma on diplomeeritud joogaterapeut.
Loe pikemalt Inga kohta SIIN

AEG JA KOHT: 25.09-26.09 GUSTAVI MAJAS Rakvere Pikk 28 (hoovimaja)
KURSUSE ÕPPE MAHT: 12 tundi
OSALUSTASU: hind registreerimise ja tasumisega kuni 31. august 85€,  kuni 24.september 95€, kohtade olemasolul kohapeal 105€
Peale registreerimist saadame ettemaksuarve summas 25€, mis jääb loobumisel tagastamatuks kuluks ja mis tuleb tasuda arvel näidatud tähtajaks.
LISAINFO ja REGISTREERU KOOLITUSELE hiljemalt 25.09 tel 553 5871, e-postil gustavimaja@gmail.com